Παρασκευή 19 Μαΐου 2017

Δυνατή εμφάνιση για το Γιαννιώτικο πιγκ πογκ

Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Μαΐου στη Θεσσαλονίκη διεξήχθη το τοπικό κύπελλο ανδρών πιγκ-πογκ Βορείου Ελλάδος της Ε.Φ.Ο.Επ.Α, με τη συμμετοχή 16 σωματείων από όλη τη Βόρειο Ελλάδα, κύπελλο το οποίο έκλεισε την αγωνιστική περίοδο των ομαδικών διασυλλογικών πρωταθλημάτων.
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν με τη διαδικασία των νοκ-άουτ. Στον 1ο αγώνα...
για την 8-άδα, ο Α.Σ. Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων αντιμετώπισε τον ΠΑΣ Εχέδωρο-Σίνδου, μια ομάδα, όπου πρωταγωνίστησε, (τερμάτισε 4η), στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής, μια κατηγορία πιο πάνω από τη Γιαννιώτικη, η οποία αγωνίζεται στο Α΄τοπικό.

Οι Γιαννιώτες αθλητές έπαιξαν περίφημα και μετά από 2,5 ώρες αγώνα, νίκησαν με 4-3 και προχώρησαν στην 8-άδα. Στη συνέχεια, για την 4-άδα αντιμετώπισαν την ΧΑΝΘ πρωταθλήτρια της Β΄εθνικής Βορ. Ελλάδος και ηττήθηκαν με 4-1, χάνοντας τα επιμέρους παιγνίδια οριακά.
Η ομάδα των Ιωαννίνων αγωνίσθηκε με τους 1) Γεώργιο Ακρίβη, 2) Αλέξανδρο Παναγιωτίδη και 3 ) Αθανάσιο Θωμά. Επίσης στην αποστολή συμμετείχε και ο μαθητής λυκείου Χρήστος Κίτσος, ως αναπληρωματικός.