Τρίτη 16 Μαΐου 2017

Δυναμικό «παρών» του Ν.Ο.Ι. στον 2ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο

Στον 2ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο που διεξήχθη το βράδυ του Σαββάτου στα Γιάννενα συμμετείχε, με μεγάλη ομάδα αθλητών, αλλά και προπονητών ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων, κατακτώντας μάλιστα πρωτιές και διακρίσεις.
Έτσι, στον αγώνα των 21 χλμ. η προπονήτρια του Ν.Ο.Ι. και Παγκόσμια Πρωταθλήτρια της Κωπηλασίας Αγγελική Γκρέμου κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Γυναικών, τερματίζοντας σε χρόνο 1.30.10.

Στον Ημιμαραθώνιο συμμετείχαν επίσης ο...
Ολυμπιονίκης Γιάννης Τσίλης και ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής και Ολυμπιονίκης Νέων Αποστόλης Λαμπρίδης, οι οποίοι επίσης πέτυχαν εξαιρετικές χρονικές επιδόσεις τερματίζοντας με χρόνο 1.31.42 και 1.31.45 αντίστοιχα.
Όσον αφορά στη διαδρομή των 5 χλμ., την καλύτερη επίδοση από πλευράς Ν.Ο.Ι. πέτυχε ο νεαρός Πρωταθλητής Γιώργος Γραμμενιάτης, ο οποίος κατέκτησε την τέταρτη θέση της γενικής κατάταξης με χρόνο 17.46, ενώ πολύ καλή επίδοση είχε και ο Βαγγέλης Ντακουμής που τερμάτισε στη 12η θέση με χρόνο 19.10.